Торік під час вирощування малини частина аграріїв неправильно спланувала стратегію, відтак – не заробили бажані суми, тож цього року відмовилися від малинового бізнесу. Натомість при плануванні вирощування цих ягід експерти радять найголовніше продумати інфраструктуру, терміни реалізації зібраної продукції та методи утримання й заохочення працівників.

Головною проблемою торішнього сезону власники бізнесу назвали дефіцит робочої сили. Щоб постійно мати збирачів, Борис Кукунін, засновник ягідного виробництва, радить платити працівникам конкурентну зарплату.

«Інколи ми навіть брали кошти з наших резервів, аби тільки платити людям нормальну заробітну плату», – згадує аграрій.

Для поліпшення умов працівників Борис Кукунін планує у 2019 році покращити власну господарську інфраструктуру. Тобто забезпечити сезонних робітників житлом і якісним харчуванням.

На цьому  наголошує й інший власник фермерського господарства – Сергій Марчук. Він стверджує: українські виробники вже сьогодні конкурентоздатні порівняно з польськими роботодавцями.

«Торік люди на зборі лохини в Польщі заробляли до 700 грн за день, а в Україні – 500-600 грн. Однак при цьому їм не потрібно було їхати за кордон та залишати свої родини», – наголошує Сергій Марчук.

Водночас, фермери зафіксували дивний парадокс: працівники охочіше збирали лохину, ніж малину. При тому, що за збір ягід була однакова ціна.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.