Штучний інтелект входить в усі аспекти нашого повсякденного життя. Провідні виробники техніки зробили штучний інтелект невід’ємною частиною смартфонів, мобільних додатків, побутової техніки, щоб зробити користування ними ефективнішим. Зараз цей підхід впроваджено в усіх основних галузях, включаючи оборонну промисловість, транспорт та сільське господарство.

Роботів на складальних лініях ми бачимо вже давно, але зараз вони стають розумнішими і вмілішими завдяки штучному інтелекту. Ось чому сфера їх застосування поширюється з заводів на транспорт і сільське господарство.

Про автономні легковики говорять усі, а провідні компанії на кшталт Tesla, Google чи Uber навперегони намагаються першими вийти на цей ринок. Однак дуже мало людей усвідомлює, що сільське господарство отримало технологію автономного керування трактором у полі десятиліття тому. Тож не варто дивуватися, що найбільші виробники тракторів розвиваються в напрямку від автопілота до автономного руху.

Штучний інтелект вказує нові шляхи вирішення старих проблем

Сільському господарству важко, але технологія може допомогти. Зазвичай великі фермери покладаються на карти врожайності, які визначають підсумкову продуктивність культур і на яких ділянках поля продуктивність вища, ніж на інших. Із впровадженням таких платформ з управління фермою, як AgDNA, фермери можуть переключити свою увагу з карт урожайності на карти доходності.

Об’єднуючи різноманітні геопросторові дані з фінансовою інформацією, штучний інтелект забезпечив можливість таким рішенням, як AgDNA, аналізувати ці дані і порівнювати їх з результатами попередніх років, щоб забезпечити чітке розуміння того, які проблеми обмежують прибутковість. А це може бути широкий спектр проблем: від поганої вологопроникності до передозування добрив.

Це також відомо як точне землеробство – коли культури вирощують залежно від унікальних характеристик відповідної ділянки поля. Штучний інтелект забезпечує точному землеробству нові можливості, які раніше й уявити було неможливо.

Створення рішень на базі штучного інтелекту для сільського господарства завтрашнього дня

Звичайно, впровадження штучного інтелекту в сільському господарстві добре просувається в процесі підбору сорту чи гібриду для конкретного типу грунту або підрахунку норм внесення азоту протягом сезону. Штучний інтелект може бути застосований для вирішення будь-якої проблеми: від оптимізації набору обладнання чи визначення хвороби до оптимізації ланцюжка постачання.

Більшість великих фермерів застосовують технології Інтернету  для зв’язку їхніх програмних продуктів. Зараз ми маємо дані, які в режимі реального часу надходять з сільгоспмашин, датчиків і супутників і які можна розташовувати в «хмарі» і безперервно аналізувати, щоб знаходити рішення, які забезпечуватимуть вищу ефективність.

Технології, які ми отримаємо в результаті, просто вражаючі і збурюють нову хвилю змін у сільському господарстві. Інші приклади впровадження штучного інтелекту включають використання комп’ютерного спостереження для того, щоб обприскувати бур’яни, а не культуру, або аналіз супутникових знимків рослин, щоб визначити хворобу і оптимальний спосіб боротьби з нею.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...