Мова

Реформа біофарми: ньюанси ведення бізнесу з виробництва біопрепаратів

В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату.

Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких колах агроспільноти в Україні, адже він очолює компанію, яка розробила й поширює біопрепарати для захисту рослин. Тисячі задоволених українських аграріїв, які мають досвід успішного застосування цих продуктів у власних господарствах, величезна дослідницька й агроконсультаційна діяльність щодо оптимізації живлення та систем захисту сільськогосподарських культур — усе це заслуга пана Ярослава та його команди. Тож і не дивно, що компанія на сьогодні цілком заслужено стала одним із лідерів мікробіологічного та біотехнологічного виробництва в Україні.

В основі такого визнання — роки наполегливої колективної праці, натхненних пошуків і досліджень, спільних помислів і зусиль, покладених на отримання високих результатів. І хоча компанія впевнено зайняла свої провідні позиції в цій ніші на ринку України, вона та її очільник не збираються зупинятися на досягнутому, адже життя не стоїть на місці, воно висуває все нові вимоги й виклики. А відтак, потрібно постійно тримати руку на пульсі часу й дивитись у перспективу, аби не тільки крокувати в ногу з передовими технологіями, а навіть випереджати їх, щоб мати у своєму арсеналі гідні пропозиції відповідно до назрілих потреб. Тож на часі — розширення виробництва вже наявних продуктів і налагодження випуску абсолютно нових. Саме тому нещодавно було створено групу компаній «Біонорма», яка органічно поєднала науку, виробництво й дистрибуцію широкої лінійки біологічних продуктів.

Про плани та перспективи новоствореного науково-виробничого підприємства розповів  засновник ГК «Біонорма» — Ярослав Чабанюк.

Групою однодумців, що стояли у витоків,  було прийнято рішення про створення компанії, яка б займалася розробкою біопродуктів та їхньою дистрибуцією. В Україні є потужна школа і мікробіології, і біотехнологій. Беручи їх за основу, ми пішли своїм шляхом — почали втілювати інноваційні ідеї в життя. Зокрема, нам вдалося повністю реалізувати ідею створення інноваційних біопрепаратів в сфері захисту рослин. І це результат, яким ми по-справжньому гордимося.

На даний час наше виробництво вже перетнуло позначку 100 тонн. А нині переїжджаємо на нове місце, з новими виробничими потужностями, і зможемо виробляти вже 500–700 тонн продуктів. У перспективі хочемо збільшити виробництво біопрепаратів до 1500 тонн. Це — виробнича потреба під ту лінійку, яку ми зареєстрували, зокрема, для ринку України.

Вже маючи певні результати й напрацювання та активно працюючи над новими розробками і їхнім втіленням у життя, ще 2013–2014 рр. у нас виникла ідея виходити на масштабніший рівень. Звісно, це потребувало й чималих результатів роботи в цьому напрямі. Так ця ідея спонукала нас до створення абсолютно нових продуктів. Колектив натхненно взявся до роботи, і мені як його очільнику приємно похвалитися результатом спільної праці — за цей невеликий період було створено загалом 22 препарати, які ми готові вивести на ринок уже цього року.

Тому цілком закономірно, що, маючи чималий досвід розробки та виведення на ринок біологічних продуктів, міцний науковий фундамент для подальшого розвитку та, що найголовніше, враховуючи нагальні потреби агровиробників, ми дійшли цілком обґрунтованого рішення про створення групи компаній «Біонорма». Ця нова бізнес-структура поєднує в собі, окрім виробничої складової, наукову — приватний інститут для проведення фундаментальних розробок у галузі біотехнологій, а також компанію, що займається науковим консалтингом і дистрибуцією готових продуктів. 

Раніше ми працювали лише в зимовий сезон, а тепер, із розширенням лінійки препаратів, завантаженість буде цілорічна. Тож нашої продукції вистачить усім бажаючим саме в той час, коли вона їм потрібна.

У структурі ГК «Біонорма» є приватний інститут, для потреб якого  придбали сучасне обладнання, зокрема біореактори, які дають змогу моделювати різноманітні умови. У  новій лабораторії проводяться дослідження за багатьма напрямами, адже її обладнання цілком придатне для різнопланових цілей.

Уже тепер інститут працює над деякими фундаментальними завданнями. Розробка препаратів — це не лише лабораторна робота. Кожен наш продукт перед масовим виробництвом проходить низку польових досліджень на різноманітних полігонах. Окрім власного великого полігону у Вінницькій області, масштабні дослідження проводимо на добре відомому «Полі Знань» у Київській області, де ми працюємо разом із нашим діловим партнером — компанією «Євросем». Сьогодні ГК «Біонорма» має велику кількість демо-ділянок і полігонів, проте в наших планах — розширити мережу таких дослідних та демонстраційних полів по всій Україні.

загрузка...