У 2019 році у багатьох офшорних країнах вводяться нові закони, що посилюють вимоги до аграрного бізнесу. Згідно з ними компанії мають вести реальну діяльність, тож тримати кошти або активи, а також вести діяльність без фізичної присутності бізнес-структури в офшорі може стати невигідно або навіть неможливо.

Про «занепад епохи острівних агро-офшорів» роблять висновок аналітики PwC, спираючись на аналіз нових законів, прийнятих різними країнами під тиском Євросоюзу.

Закони, що посилюють вимоги до ведення бізнесу в офшорних юрисдикціях, уже прийняли Бермуди, Віргінські Острови, Кайманові Острови, острів Гернсі, острів Джерсі, острів Мен, Маврикій, Багамські і Сейшельські острови. На черзі – ОАЕ та інші низькоподаткові юрисдикції.

Нові вимоги передбачають, що бізнес повинен мати на території офшору:

 – персонал, який за кількістю і кваліфікацією відповідає діяльності компанії;
 – відповідний офіс, обладнання та приміщення;
 – адекватний рівень витрат.
За порушення встановлена відповідальність. Зокрема на Віргінських островах нові вимоги поширюються на всі місцеві компанії, а не тільки ті, які були засновані після прийняття нововведень. Штрафи – від $ 5 тисяч на перший раз, також можлива кримінальна відповідальність і вилучення компанії з реєстру юридичних осіб. Застосовувати нові вимоги почнуть не пізніше 30 червня 2019 року.

Вести бізнес в офшорах стає складніше і через автоматичний обмін податковою інформацією між різними країнами, також часті банківські запити про походження капіталу.

Тим, у кого є компанія або структури в офшорах, аналітики PwC радять такі дії:

 – ліквідація,
 – реструктуризація,
 – посилення присутності в певній юрисдикції,
 – перехід в іншу юрисдикцію.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.