Ринок нішевих культур стрімко розвивається у всьому світі. Залежно від попиту, в різні роки збільшуються площі під посів коріандру, гірчиці, люпину, сафлору, вики та інших високорентабельних культур. Протягом останніх трьох років відмічається позитивна динаміка посівних площ під нутом, або, як його ще називають, турецьким горохом. На сьогодні світові посіви займають до 13 мільйонів гектарів. Найбільше нуту вирощують в Індії – до 70% усіх площ, ще 5-10% – в Австралії, до 5% – в Пакистані і близько 4% – в Туреччині.

Існує низка причин зростання популярності нуту:

Стабільний ринок збуту: стабільне зростання чисельності населення в країнах-споживачах призводить до збільшення потреби в рослинному білку. Як відомо, нут містить 34% білка, який за якістю наближається до яєчного білка. Ключовими ринками збуту є країни ЄС, Китай, Туреччина, а також Бангладеш.

Нут є найбільш посухо- та жаростійкою культурою серед бобових культур. Для його вирощування не потрібно великих витрат водних ресурсів, що вкрай важливо, враховуючи нестабільні опади останніх років.

Економія на добривах: Вирощування бобових культур сприятливо впливає на грунт, насичує її азотом, що в подальшому може скоротити використання мінеральних добрив.

За даними «Товариства виробників і споживачів бобових України», у 2018 році посіяно близько 36 тисяч гектарів даної культури. Переважно нут вирощують в Одеській, Запорізькій, Миколаївській, Чернівецькій та Вінницькій областях.

Валовий збір нуту в Україні з огляду на вкрай несприятливі погодні умови оцінюється в 48-50 тисяч тонн.

Основна проблема в посіві нуту — це амброзія. Можливо, місцями соняшник. Пір’ясті листочки нуту не затіняють ґрунт, ґрунт просвічується. Проблема в тому, що з’являється бур’ян. Варто бур’яну тільки зійти, він бачить сонечко і росте.

Ціна на нут залежить від якості товару. Головним критерієм для нуту є крупність зерна. Цінується нут з діаметром зерна від 8 мм. Також важливу роль відіграє вологість, відсоток половинок. Якщо товар хороший, то відразу після збирання ціна на нього може сягати  $1100 за тонну.  Мінімальною ціною можна назвати 18 тисяч гривень за тонну.