3-1

Менше пестицидів – більше бджіл, вважають виробники меду Боббі Кой і його син Річард, власники пасіки Crooked Creek Bee Co., в Джонсборо, США. Вони помітили зниження бджіл-запилювачів після того, як сусідні фермери почали використовувати пестицид з дикамбою. 

Дикамба – системний гербіцид для знищення однорічних та багаторічних дводольних бур’янів на посівах зернових колосових культур і кукурудзи, сінокісних угіддях і пасовищах, а також на землях несільськогосподарського користування.

Фермери помітили, що на прилеглих культурах протягом останніх трьох років ситуація настільки погіршилася, що вони вирішили перенести свої пасіки практично на 50 км, щоб уникнути сусідства з гербіцидом, який застосовували сусідні фермери на ГМ-сої і бавовнику для боротьби з бур’янами.

Захищаючи цільові культури, дикамба завдавала шкоди іншим культурам від персиків до томатів, зменшуючи число квітучих рослин, необхідних для прожитку бджолам. Будучи найбільшим виробником меду в штаті, сімейна компанія сильно постраждала від пестициду, так як обсяги меду суттєво впали.

«Бджолам тут не вистачає їжі», – сказав Боббі Кой, коментуючи своє рішення про переїзд. – «Ми переїжджаємо на узбережжі Міссісіпі. Там багато дерев. Дикамби не буде ».

За останні два роки в Управління із захисту рослин штату надійшло понад 1000 скарг на гербіциди з дикамбою. На даний момент Департамент сільського господарства Арканзасу продовжує приймати коментарі по спірній речовині і її використанню в штаті.

Боб Мідлс, представник Департаменту, заявив, що департамент не проводить дослідження впливу дикамби на навколишнє середовище і замість цього покладається на висновки Агентства з охорони навколишнього середовища США.  При цьому, Мідлс зазначив, що приватні фірми, агентства та університети більш схильні проводити власні дослідження про дикамбу.

Центр біологічного різноманіття, некомерційна організація, яка виступає за збереження зникаючих видів, надав інформацію, що до кінця цього літа більше 60 мільйонів акрів – місця існування метелика-монарха в південній і середній частині США будуть знищені в результаті застосування дикамби.

Центр також повідомив, що популяція метеликів-монархів скоротилася на 80 відсотків з тих пір, як фермери почали використовувати гербіцид. Центр також відзначив скорочення популяції цвіркунів, коників і бджіл.