На фермі «Карпатський буйвіл» (Закарпатська область) у 2018 році народилося 15 буйволенят.

Поки що власні чотири бики-плідники зі своїми обов’язками справляються, але через три роки потрібно буде шукати нових, обов’язково чистокровних, автентичних.

«Купівля буйволів – справа тонка, – зауважила адміністратор ферми «Карпатський буйвіл» Інна Левдар. — Найкраще купувати малих буйволенят – вони швидко прив’язуються до своїх господарів. Натомість із дорослими тваринами можуть бути проблеми. Так само і буйволичку треба купувати до першого отелення, щоб вона звикла до певних умов утримання, до нового стада, режиму доїння тощо. Навіть якщо її доїти в іншому місці – це для неї стрес».

Надії покладають на одеську ферму «Гирло Дунаю» та сумський розплідник. Однак найбільше зацікавлені придбати бика в Румунії.

Нині на  фермі утримують 60 тварин, із яких 34 – самки репродуктивного віку.

За якісних умов утримання буйволи доживають до 50-60 років. Найстарша на фермі буйволиця має 34 роки, вона дає за добу близько 8 л молока, чотирирічна первістка – 4 л. Загалом 16 буйволиць дають щодоби 80 л молока.

У «Карпатському буйволі» підрахували, що ферма почне повертати вкладені в неї кошти не раніше як 2032 року, коли стадо налічуватиме 200 буйволів. А прибуток даватиме ще років через 10-14. 

У планах фермерів – також відкриття власного магазину в Ужгороді чи Мукачеві. А в перспективі думають вийти зі своєю молочною продукцією на європейський ринок.