22-696x348

Лондонський дизайнер Нір Мейра створив серію настільних ламп з використанням грибного міцелію в якості альтернативи синтетичним матеріалам.

Абажур для кожної з настільних ламп в стилі «мінімалізму» зроблений з міцелію – вегетативної частини гриба – в той час як більш традиційний метал утворює підставку. Джерело світла, що направляється на натуральний абажур, створює м’яке і заспокійливе освітлення.

Дизайнер працює з лондонським стартапом Biohm, і кожен абажур створюється з використанням природних біологічних процесів.  

Паперові відходи поміщають в форму, потім додають  міцелій і залишають рости при контрольованих умовах температури і вологості.

Через два тижні паперові відходи поглинаються цвілевим грибком, залишаючи основу, яку витягують з пліснявої субстанції, сушать і пресують до утворення  капелюшка абажура.

Мейра вважає, що через швидкість, з якою міцелій споживає відходи, розробка «грибних технологій» може стати в нагоді для створення меблів і будматеріалів, істотно зменшивши синтетичні відходи.

Згідно зі звітом, підготовленим в кінці 2018 року лондонськими вченими, гриби можна використовувати для руйнування пластикових відходів, так як вони здатні рости на поверхні пластика і виділять ферменти, що руйнують хімічні зв’язки між молекулами пластика.  

«Гриби – це воістину дивні організми зі значним невикористаним потенціалом», – каже Мейра. «Міцелій споживає органічні і синтетичні відходи, перетворюючись в бажані нам форми, і не завдає шкоди екології».

Мейра – не єдиний, хто пробував експериментувати з грибним міцелієм для «вирощування» предметів побуту. Раніше, британський виробник меблів Себастьян Кокс створив серію простих табуретів з текстурою з міцелію, що нагадують замшу.