Korysni Porady Info Zberihannya Yak Zbergati Volosk Gorhi Ochischen Abo Zelen 2 696x381

Ціни на горіхи продовжують зростати. У країнах Східної Європи в середньому на 12,24% здорожчали одночасно фундук, мигдаль та волоський горіх. Закупівельники продовжують підвищувати ціни в Грузії, Молдові, Україні, Росії й Таджикистані.

З початку січня ядро волоського горіха здорожчало на всіх ринках. Винятком стала лише Грузія. Найбільше ціни піднялися в Молдові. Там горіх здорожчав на 25%. Наразі його ціна становить 4,25 доларів за кілограм. В Україні ціни піднялися всього на 10% – сьогодні волоські горіхи відпускають по 5,38 доларів за кілограм. Найвищу ціну в регіоні тримають російські виробники – 9,18 доларів за кілограм.

Ціни на фундук в Україні були практично незмінними. По регіону вони підвищувалися на 2-4,3%. Найвищу ціну зафіксували в Таджикистані – 10,24 доларів за кілограм.

Натомість мигдаль у Молдові та Україні з початку року здешевшав. Однак, подорожчав у Польщі та Росії. Ціни там піднялися на 3,2% та 4,7% відповідно. А в Таджикистані мигдаль піднявся до 44% й зараз коштує 6,74 доларів за кілограм на складах виробників.