Єдина зернина бавовни, яка була доправлена на Місяць і проросла там у спеціальній закритій капсулі, загинула внаслідок настання місячної ночі. Температура на поверхні супутника Землі знизилася до –170 °С, і рослина не витримала суворих умов.

Біологічний експеримент був розпочатий 3 січня, коли китайський космічний апарат Chang’e-4 доправив на Місяць міні-біосферу – цілісний алюмінієвий контейнер з різними зразками біологічного життя. Необхідне для проростання природне сонячне освітлення подавалося через прозорі вікна в контейнері. Воду апарат подавав у закритій екосистемі.

Від 13 січня у зв’язку з настанням місячної ночі (повна відсутність прямого сонячного світла, що триває майже 15 земних діб) зонд Chang’e-4 увійшов у режим гібернації. Температура на поверхні Місяця знизилася до –170 °С, і перша в історії рослина, вирощена на поверхні Місяця, не витримала суворих умов і загинула.

Повідомляється, що вчені цього очікували. «Життя навіть в закритому контейнері не здатне пережити місячну ніч», – коментує професор Се Генсін з Чунцинського університету, який є головним інженером біологічного експерименту.

Повідомляє Landlord

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...