230b75167a4e5cde4606647a3a279008 Xl 696x362

Із-за протизаконних дій власників “Росток Холдингу” Віктора Купавцева і Віктора Киянівського підприємства агрокомпанії не можуть виплатити зарплати працівникам і орендну плату за пайям, а також сплатити податки в державний і місцеві бюджети.

Про це повідомив Ігор Сташук, призначений 27 грудня Національним агентством України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) виконуючим обов’язки генерального директора “Росток Холдингу”.

“Віктор Купавцев, Віктор Кияновський, а також колишнє керівництво підприємств групи і окремі працівники, своїми умисними діями створюють передумови для несвоєчасної виплати заробітної плати, орендної плати за договорами оренди землі. Крім того, у відсутність якої-небудь документації і доступ до програмного забезпечення, неможливо своєчасно підготувати і подати в контролюючі органи звітність, розрахувати та сплатити до бюджету податки та інші обов’язкові платежі”, – заявив він.

Зокрема, Купавцев і усунені АРМА керівники відмовилися передати новому менеджменту документацію та печатки підприємств, надати доступ до програмного забезпечення для ведення обліку, підготовки та здачі звітності, забезпечити передачу активів і зобов’язань підприємств групи. При цьому висунули умови, що зроблять це лише у разі відвантаження арештованого зерна на користь невідомих осіб і зняття охорони з підприємств групи. 17 січня Купавцев у супроводі 17 титушек незаконно, силоміць захопив головний офіс “Росток-Холдинг”. По цьому факту були написані заяви в Національну поліцію і АРМА.

Увечері 18 січня Купавцевым також була зроблена чергова спроба внесення в Єдиний державний реєстр юридичних осіб недостовірних даних про керівника ТОВ “Росток-Холдинг”. Однак з-за активної протидії з боку АРМА ця спроба провалилася.

“Купавцев, Кияновський і підконтрольні йому особи навмисно створюють ситуацію, при якій у них була б можливість спотворити реальний стан речей і звинуватити нове керівництво і АРМА в неефективному управлінні. Тільки в такому створеному ними хаосі вони можуть сподіватися на те, що скоєні ними злочини (розкрадання арештованого зерна, привласнення документів і печаток, протидія законній господарській діяльності, незаконне проникнення в житло та ін) хоч на час залишаться без належної уваги”, – заявив Сташук.

Він також висловив упевненість, що новий топ-менеджмент “Росток Холдингу” за сприяння АРМА подолає саботаж, організований Купавцевым і Кияновским, і найближчим часом стабільна робота агрокомпанії буде відновлена, а зобов’язання перед трудовим колективом, пайовиками і державою будуть виконані в повному обсяг.

Нагадаємо, що 29 грудня 2018 року АРМА тимчасово відсторонив від займаних посад керівників та підписантів всіх підприємств групи “Росток-холдинг” і призначив нових керівників. Це було зроблено для виконання рішення Харківського районного суду Харківської області від 30 листопада 2018 р. про передачу в управління АРМА корпоративних прав всіх підприємств, що входять до групи “Росток Холдинг”, а також самої компанії ТОВ “Росток Холдинг”.