У межах вирішення торгівельного спору про заборону експорту деревини Європейський союз офіційно запропонував Україні розпочати двосторонні консультації, передбачені Угодою про Асоціацію Україна – ЄС.

«Консультації відповідно до Угоди про Асоціацію Україна – ЄС є першим кроком у врегулюванні спору», – йдеться повідомленні Єврокомісії.

ЄС вважає, що довгострокові торговельні обмеження, введені Україною на експорт лісу, порушують ключові торговельні положення Угоди про Асоціацію Україна – ЄС, за якими заборонено будь-які форми експортних обмежень.

У своєму повідомленні Єврокомісія стверджує, що такий захід, як заборона експорту, не є ефективним для захисту лісів та боротьби з їх незаконним вирубуванням, і пропонує Україні співробітництво в галузі збереження й управління лісами.

Члени Єврокомісії сподіваються, що дана проблема може бути успішно вирішена лише шляхом двосторонніх консультацій.

Оскільки Україна являється одним з найбільших постачальників деревини до країн ЄС, для європейців заборона ввезення українського лісу стала повною несподіванкою, що може спричинити зупинку ряду деревообробних підприємств. До того ж український ліс, по європейським розцінкам, являється чи не найдешевшим і вигідним матеріалом в деревообробній галузі європейських виробників.