Україна за січень-листопад 2018 р. експортувала виноградних вин на 38 млн грн. Більш як половину цього обсягу (51,7%) було продано до Російської Федерації, свідчать дані митної статистики.

Дещо більше 8% займають поставки до Грузії, решта – невизначені та інші країни.

Як результат, введення РФ ембарго на продукти українського походження найбільш відчутно вдарять саме по виробникам вина, пише «Інтерфакс-Україна».

Проте вино – не єдиний продукт, що досі постачається на російські прилавки. Наприклад, овочів приготованих або консервованих за вказаний період туди продано на $6,85 млн, що становить 34,9% усього українського експорту за цією позицією.

За даними Державної служби статистики, за 10 місяців 2018 р. Україна поставила какао-пасти до РФ, яка не потрапила під ембарго, на $25,3 млн. Готового шоколаду – на $1,3 тис.

Пива за той же період експортовано на суму $500.

Нагадаємо, в кінці грудня Росія оприлюднила постанову, згідно з якою ввела ембарго на промислові та сільськогосподарські товари з України. Серед останніх — пшениця, соняшникова олія, готова і консервована риба, шоколад, кондитерські вироби, хліб, приготовлені або консервовані овочі, фрукти, горіхи, соки, пиво, вина, етиловий спирт тощо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.