В перші дні січня 2019 р. ціни на капусту в Україні вперше від початку сезону обігнали ціни в Польщі. Якщо там кілограм вартує €0,25-0,28, то на вітчизняних гуртових ринках овоч продають по €0,25-0,41 — приблизно по 8-13 грн/кг.

За спостереженням «Інфо-Шувар», за 2-3 січня гуртові ціни на капусту в Україні зросли відразу на 15%.

Тетяна Гетьман, експерт плодоовочевого ринку, зазначає, що зростання відбувається як в мінімальному, так і в максимальному діапазоні ціни. Це свідчить про загальне скорочення пропозиції на ринку.

«Ситуація пов’язана не тільки з підвищеним попитом на свята, загальна пропозиція якісної капусти в Україні цього року є меншою, — коментує Гетьман. — Наші фермери це розуміють і не поспішають продавати обсяги, які знаходяться на зберіганні».

На її погляд, виробники сподіваються на те, що ситуація буде розвиватись за сценарієм минулого сезону, коли з листопада по квітень ціни на капусту зросли в 2,5 рази.

Про системний імпорт поки що говорити зарано. В сусідніх країнах ціни на капусту теж достатньо високі.

«За таких обставин зростання ціни в Україні є цілком логічним», — підсумовує фахівець.

Нагадаємо, раніше AgroDay писав, що білоголова капуста тільки за жовтень виросла в ціні на 35-40%. Порівняно з минулим роком овоч уже тоді коштував втроє дорожче, з позаминулим – у два рази.