Гектар закладки інтенсивного яблуневого саду потребує 100 тис. грн інвестицій. Ця сума може окупитися уже на другий рік, пише agro.guide з посиланням на розрахунки Миколи Олійника, керівника господарства «Яблуневий сад» (Черкаська область).

За його словами, уже на наступний рік після посадки інтенсивний сад може дати 10-20 т/га плодів.

«20 т яблук – це 20 000 кілограмів. Беремо 5 грн/кг за середню відпускну ціну і маємо 120% рентабельність. Ми на другий рік повертаємо затрати», — говорить Олійник.

Фермер вирощує сад на карликових підщепах. Основні сорти — Голден Делішес, Джонаголд, Ред Делішес, Айдаред, Дельбарестівале, Еліза, Ренет Симиренка, Чемпіон, Гала.

«Середня врожайність яблук на Україні досі була 19 т. Ми знімаємо 40-45 т/га. Голландської Ерлі Квін 60 т/га на третій рік після посадки зняли», — згадує Олійник.

Садівник додає, що при інтенсивному садівництві схема посадки передбачає отримати максимум урожайності з мінімальної площі землі. Тому, наприклад, Чемпіон висаджують в ряду через кожні 80 см. Велике дерево накрило би площу в 6 метрів навколо себе. Але доглядати за ним проблематично, як і нормувати врожай.

До слова, закладка інтенсивного органічного саду буде коштувати виробникові разів у 5 дорожче.

За оцінками Валентини Лановенко, консультанта з експорту сільськогосподарської продукції, а також власника органічного «Розсадника сім’ї Лановенко», це обійдеться десь $20 тис. у розрахунку на гектар (приблизно 550 тис. грн).