1395255428185-696x329

Великий виробник томатної пасти група Agrofusion відмовилася від планів з будівництва переробного заводу в Чаплинському районі Херсонської області. Про це на одному з місцевих телеканалів повідомив Андрій Гордєєв, голова облдержадміністрації регіону.

За його словами, компанія пішла у відступну після викидів розташованого неподалік кримського заводу “Титан”.

«Інвестпроект з будівництва заводу з переробки томатів в Чаплинці був на стадії готовності 99%. Це кілька кілометрів від кордону з окупованим Кримом, і коли на «Титані» відбулися викиди, інвестори сказали «ні», — цитує Гордєєва «Укрінформ».

Виробник побоявся, що викиди впливатимуть на якість продукції, яка повинна була експортуватися в Європейський союз.

Відзначимо, що розмови про будівництво заводу в Чаплинському районі Agrofusion вела ще з 2011 року. У 2013-му з’явилася інформація про те, що вже знайдено ділянку під будівництво, але з приходом на посаду голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва в 2016 році знову стали говорити про те, що ведеться спільна робота представників компанії та місцевої влади щодо пошуку ділянки під будівництво заводу.

Влітку цього року сам Гордєєв розповідав, що будівництво заводу півроку гальмується через бюрократичні недосконалості.

До слова, компанія Agrofusion заснована в 2007 році Сергієм Сипко, колишнім співвласником “Сандора”. Вона об’єднує три заводи з переробки томатів (Південний, Північний та Східний), а також 20 тис. га зрошуваних земель і два тепличних комплекси.