Одеський припортовий завод звернувся до Кабінету міністрів з проханням повернути переплату податку на прибуток у розмірі 490 млн грн. Кошти перенаправлять на погашення заборгованості по заробітній платі, за спожиті енергоносії та сплату інших податкових зобов’язань, заявляють у компанії.

Також задля виходу з кризового стану ОПЗ пропонує залучити стабілізаційний кредит в розмірі 500 млн грн. Це допоможе підготувати підприємство до пуску та налагодити роботу з надійними постачальниками давальницької сировини, в тому числі, іноземними.

Обидва рішення були прийняті на позачерговому засіданні правління підприємства, про що йдеться в оприлюдненому на сайті ОПЗ протоколі.

 За весь 2018-й рік ОПЗ був завантажений лише лише з лютого по квітень

В ньому ж зазначається, що протягом 2018 року завод працював неритмічно, з зупинками виробничих потужностей. Все через відсутність стабільного джерела постачання основної сировини — природного газу.

Фактично за весь 2018-й виробництво були завантажене лише лише з лютого по квітень. Уже 30.04 через відсутність постачань газу завод довелося зупинити. На даний час не працюють ні потужності з виробництва аміаку, ні виробництво карбаміду.

За рік ОПЗ втратив 564 співробітника

Станом на 27 грудня заборгованість підприємства з виплати заробітної плати сягнула 30 млн грн. Заборгованість зі сплати податків (у т.ч. податок на землю) — 6,2 млн грн, за постачання природного газу (з урахуванням транспортування та без фінансових санкцій) — 7,56 млрд грн, постачання електроенергії — ще 8,5 млн грн.

За цей час ОПЗ втратив 564 співробітника, всі вони звільнилися за власним бажанням.

На підприємстві говорять, що єдиним крупним джерелом надходження обігових коштів є доходи від надання ДП “Укрхімтрансаміак” послуг з прийому, захолоджування, зберігання та відвантаження на морські судна рідкого аміаку російського походження, що надходить аміакопроводом. Але цих коштів замало для підтримки всього заводу.

«Розрахунковий дефіцит обігових коштів за умови відвантаження 200 тис. т аміаку складатиме 55 млн грн. При цьому фактичний обсяг відвантаження, наприклад, у листопаді значно нижчий — 85,9 тис. т», — пояснює Володимир Вакеряк, заступник голови правління заводу.

У свою чергу, додає він, невиплата зарплатні призводить до кадрового голоду, неможливості здійснення нормальної розстановки персоналу. Далі — лише повна зупинка та консервація устаткування. Але навіть у такому разі підприємству знадобиться до 100 млн грн на місяць, щоб забезпечити охорону обладнання та об’єктів заводу.

Нагадаємо, раніше ОПЗ уже заявляв про повну зупинку через припинення подачі газу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.