Seld 696x440

Кримські рибалки за 2018 рік виловили 85 тонн чорноморсько-азовського оселедця, що втричі більше, ніж у попередньому році.

Принаймні, з таким твердженням виступив Андрій Дедюхін, начальник департаменту по рибному господарству так званого Мінсільгоспу Криму, пишуть  “Крим. Реалії”

Однак є й інші дані щодо обсягів вилову. В середині минулого місяця прес-служба Азово-Чорноморського управління Росриболовства повідомляла про цифру в 100 т.

Враховуючи обсяги вилову, Дедюхін вважає, що “керченський оселедець” цілком заслуговує на статус кримського бренду. Це, зазначає він, сприятиме просуванню оселедця на ринках збуту. До слова, реалізувати його планують на самому півострові.

Чорноморсько-азовський прохідний оселедець мешкає в Чорному і Азовському морях. Його середній розмір становить 25-30 см. Риба відрізняється м’ясом рожевого кольору і солодкуватим смаком. 

Якщо вірити даним про нинішні показники вилову, то вони є рекордними за останні як мінімум 5 років.

Дедюхін розповідає, що цьому сприяли сприятливі умови для промислу. Також позначився стабільний попит на рибу, яку місцеві підприємства почали переробляти на пресерви.

А от чи зможуть продовжити українці рибний промисел в Азовському морі, поки не ясно. Раніше AgroDay писав, що для цього необхідний Протокол українсько-російської комісії з питань рибальства по розподілу квот на вилов риби на 2019 рік. 

Держрибагентство запевняє, що вживають необхідних заходів для захисту українських рибалок. Звичайно, в межах своєї компетенції. Зокрема, разом з центральними органами влади здійснюється пошук механізму створення правових умов для законного промислу в Азові. Але поки ситуація залишається невирішеною.