Національні збори затвердили пропозицію уряду Франції про підвищення податку на пестициди, які забруднюють навколишнє середовище. Рішення вступило в силу з 1 січня, пише АгроХХІ.

В результаті витрати фермерів на гектарі ячменю зростуть на €21, для звичайної пшениці новий податок обернеться додатковими €24 на гектар.

Фермерські асоціації піддали рішення парламенту жорсткій критиці. І це цілком зрозуміло, адже тепер агросектор змушений буде збільшити свої річні витрати приблизно на €100 млн в рік.

Виробники називають таке рішення «екологією покарання» і «аутизмом», адже уряд «має підтримувати» фермерів замість того, щоб заганяти в податкову кабалу.

Минулого тижня в країні прокотилася серія протестів, але уряд і парламентська більшість виявилися глухі до очікувань, побоювань і аргументів фермерів.

Таке догматичне ставлення засмутило виробників ще більше. Вони називають систему оподаткування сліпою, адже отримали нові «штрафи», не маючи реальних альтернатив існуючим засобам захисту рослин. Як результат – екологічне навантаження рішення уряду не зменшить, а ось підтримку виробників чиновники точно втрачати.