Якщо у 2018 році було висаджено 1896 га нових горіхових плантацій, то у 2019-му їх очікується ще більше — на рівні 2400 га. Таким прогнозом на iAgro поділився Володимир Пахно, президент Української горіхової асоціації.

Також, зазначає він, розвиток отримають нові горіхові культури – їстівний каштан та горіх пекан.

«2019 рік для горіховодів буде одночасно і простим, і складним. Простим – з тієї причини, що маховик горіхового бізнесу розкручено, і він розвиватиметься далі, а складним – тому що постачальники волоських горіхів з числа населення, яке збирає не сортовий горіх, а отриманий від сіянців, відчують зниження ціни», — вважає Пахно.

В той же час може зрости кількість експортерів волоського горіху, враховуючи, що в 2018 році був рекордний врожай – близько 128 тис. т – і тенденція на зростання обсягів його виробництва збережеться і у 2019 р.

За його словами, це буде можливим за рахунок молодих садів, які було висаджено 4-5 років тому, і тепер вони даватимуть сортовий горіх, а наявність якісного ресурсу позитивно вплине і на обсяги експорту.

Зазначимо, що за обсягами валового збору волоського горіха Україна займає третє місце в світі — після Китаю та США. Проте поки що в промислових масштабах отримується лише 14% врожаю.

При цьому ціни на українські горіхи вдвічі поступаються середньосвітовим. При глобальній ціні в 7,74 $/кг, український чищений волоський горіх продають по 3,68 $/кг.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що виручка від експорту українських горіхів за перші 10 місяців 2018 р. склала $77,3 млн і зросла на 77% по відношенню до минулого року.