У 2019 р. в Україні збільшаться інвестиції в заморозку та переробку ягід. Ціни на малину стабілізуються та навіть зростуть, а лохина подешевшає. Такими прогнозами поділився Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО, пише agroinsider.

Також буде розвиватися експорт свіжої ягоди, і це добре, адже без нього подальший розвиток галузі ускладниться, вважає фахівець.

Є надії на розвиток тепличних технологій та перехід на вирощування черешні, наприклад, під плівкою. Немає причин, чому б не почати активно вирощувати в Україні столовий виноград під плівкою, а не імпортувати його.

Щодо яблук, то Україна оновить рекорд експорту десертного фрукту власного виробництва та покаже неймовірно широку географію збуту. Активізація експорту очікується вже навесні, прогнозує Ярмак.

«Окрім того, я бачу великий запит на розвиток виробництва різних нішевих видів овочів та фруктів», — додає Ярмак. Він прогнозує, що експортним овочем №1 в Україні за 10 років буде спаржа.

Нагадаємо, раніше AgroDay повідомляв, що вирощування спаржі зможе принести тепличникам значно більші прибутки, аніж вирощування традиційних помідорів, огірків чи капусти, на які немає ціни.

У теплиці можна збирати спаржу на 2–3 тижні раніше, ніж у відкритому ґрунті і, завдяки цьому отримати ціну на рівні з європейською, американською чи чилійською спаржею.