Перехідні залишки меду в Україні, за оцінками трейдерів, цьогоріч складуть 30-50 тис. т. Для порівняння, загальний обсяг експорту у 2018 р. зараз становить 42 тис. т.

Експортери говорять, що деякі контракти були зірвані, що даватиметься взнаки у подальшій співпраці. Закупити необхідний обсяг меду цього року було надзвичайно складно. Зі свого боку, виробники нарікають на надто низькі ціни на свою продукцію, і продовжують «сидіти на бідонах», пише business.ua.

Наприкінці листопада — початку грудня закупівельна ціна почала знижуватися — з 40 грн/кг до 35-38 грн/кг. Пасічники здавати більше не стали, та й експортерам мед вже непотрібний, тим більше дорогий, бо «нових контрактів немає». Чимало переробників були вимушені тимчасово закрити виробництво.

Віктор Іванченко, керівник медового напрямку “Асканії-Пак”, розповідає, що мед в основному скуповують у аматорів. Промислових пасік дуже мало, вони здають лише 13% загального обсягу.

Наслідком домінування невеликих виробників у бджільництві є нераціональна поведінка. З великою кількістю постачальників складно відразу домовитися. При цьому аматори зазвичай мають основну роботу і можуть дозволити собі тримати мед, говорить Іванченко.

Натомість найбільше страждають середні пасіки. Їх частка у медовому валі становить 27%. Очевидно, що тепер отриманої виручки подібним пасікам не вистачатиме на життя.

До слова, Володимир Очколаз, директор «Українського центру меду», вважає, що криза на українському ринку цього солодкого продукту протримається ще 2-3 роки.

Нагадаємо, раніше AgroDay писав, що ціни на український мед упали на 30%. На внутрішньому ринку ще восени у пасічників скуповували товар по €1,16-1,22, що приблизно відповідає 38-40 грн/кг. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.