Chickens 696x395

Інвестиції у вирощування бройлерів приносять подвійну, а то і потрійну віддачу. Такими розрахунками поділився підприємець Геннадій Зелуцький, який займається птахівництвом на Волині.

За його спостереженнями, найвигідніше заробляти на курчатах, адже не треба витрачатися на корми та електроенергію. «Продав сотню добових курчат по 15 грн — відбив вартість яєць. Тих, які мали по три доби, збув по 30 грн. Ще 250 продав тушками по 150 грн», — цитує птахівника gazeta.ua.

Вирощене фермер продає в роздріб або збуває місцевим кафе. Говорить, що кілограм живої ваги птиці має собівартість в $1.

Серед основних статей затрат Зелуцький виділяє купівлю інкубатора. На нього він витратив 26 тис. грн. Ще кілька тисяч пішло на матеріал для курника і кліток, корм для курчат, закупівлю яєць та сплату податків.

Курник він збудував з бетонних блоків. Усередині для дезінфекції побілив вапном, встановив клітки та облаштував їх лампами, годівницями й поїлками.

Ще 7 тис. грн довелося витратити на генератор, щоб підтримувати електропостачання. «Бройлери максимум можуть витримати без світла 4 години. А в нас буває вимикають його на півдня», — пояснює фермер.

В першу закладку у Зелуцького вилупилося 676 курчат. Спочатку тримав їх у невеликих коробках із тирсоплити під лампами при температурі 32 градуси. П’ять днів годував кормом із кукурудзи, пшениці та соєвого молока. Пізніше додав рибне і трав’яне борошно, також підгодовували свіжим козячим сиром.

Зараз він планує докупити ще один інкубатор та зайнятися вирощуванням гусей.

Нагадаємо, раніше AgroDay писав, що сімейна ферма за рік отримала на органічних курях 100 тис. грн прибутку.