Посилення заходів біобезпеки на промислових свинофермах обходиться від $100 до $500 в розрахунку на кожну свиноматку. Такими даними поділилася Оксана Юрченко, віце-президент Асоціації свинарів України, передає agro.guide.

Проте для подолання АЧС в масштабах України цього недостатньо. «Боротьба з захворюванням не буде ефективною, допоки на 100% не працює ідентифікація тварин. І якщо це виконується в промисловому секторі, то про присадибний цього сказати не можна», – говорить Юрченко.

«Уявіть собі: є підозра на АЧС. Мало того, що про трупи можуть замовчати і викинути в посадку, так ще поки встановлюється карантинна зона, селяни масово забивають поголів’я», – додає віце-президент АСУ.

Поряд з цим професійні виробники несуть величезні ризики, адже у разі занесення вірусу на ферму знищити доведеться все поголів’я.

За даними Держпродспоживслужби, з початку року через АЧС в Україні спалено майже 32 тис. голів тварин, з них 28 тис. належало спеціалізованим господарствам. За їх знищення держава мала відшкодувати майже 24 млн грн. Втім, поки що виробники нічого не отримали.

Деякі виплати проведено хіба що присадибним господарствам. З належних 5,3 млн грн їм на даний час перераховано 1,6 млн грн.