33184536284 D865038d85 Z

Торговельні відносини між материковою Україною та Кримом де-юре припинилися ще в 2016 році. Але насправді на півострові можна без проблем українські товари, йдеться в розслідуванні “Крим. Реалії”.

Пройшовшись по магазинам Сімферополя, можна зібрати цілий кошик таких. Це мінеральна вода, алкоголь, консервація та безліч іншого.

Як з’ясували журналісти, з материкової України товари в Крим потрапляють в основному трьома шляхами:

1) підробка (наприклад, мінералка “Поляна квасова”);

2) коли з материкової України товар відправляється в РФ або інші країни Митного союзу, тобто за документами кінцевим споживачем зазначається одна країна, а за фактом товар їде зовсім в інше місце;

3) українські фірми надають свої ліцензії або франшизи, а закордонні виробники самі вирішують, кому постачати свій товар.

Так чи інакше, кримчани досі купують кабачкову ікру “Верес”, гірчицю “Торчин”, кетчуп “Чумак”, пиво “Чернігівське”, горілку “Козацька рада”.

Остання, наприклад, має російський акциз, а місцем розливу значиться Білорусь. 

Виробляє горілку “Баядера Груп”, яка запевняє, що ні в Криму, ні в Росії не торгує. В компанії допускають, що на півострів їх горілка дійсно потрапила з Білорусі.

“Ми пробували розливати товар для внутрішнього ринку і продавати в Білорусь, але проект зупинили в середині 2018 року як безперспективний. Ймовірно, незначна частина продукції могла потрапити на територію інших країн нелегально”, – прокоментували в “Баядера Груп”.