Капіталовкладення в енергетичну вербу повернуться за три роки. Такими розрахунками поділилися в УкрНДІПВТ ім. Погорілого, передає «Агробізнес сьогодні».

Подібні плантації в Україні заклало чимало господарств. Проте для енергетичного ринку в цілому їх площа не становить суттєвого значення. Натомість у європейських країнах вирощування енергетичних культур уже починає тіснити газовий ринок.

При культивуванні енергетичної верби основні затрати йдуть на закладку насаджень, далі — збір урожаю.

Верба збирається раз на 3-4 роки. За цей плантація формує продуктивність 55-65 т/га.

За словами Володимира Кравчука, директора інституту, вихід верби з гектару в річному вираженні приблизно співставний з міскантусом. Просто обидві культури збираються з різним інтервалом.

Він розповідає, що перших два роки верба набирає висоту. На третій рік вона потовщує гілки і формує продуктивну масу.

Густота посадки – біля 16 тис. дерев на гектар. Після першого року вегетування проводять технологічний зріз, щоб збільшити кущистість.

При посадці під промислове збирання ширина міжрядь має становити 70 см. В кожній стрічці висаджується по два рядки. Зрізують вербу звичайним кормозбиральним комбайном, комплектуючи його приставкою для подрібнення.

Розмноження верби відбувається черенкуванням. Черенки товщиною 22 см і 20-22 мм висаджуються рано навесні у вологий ґрунт.

Раніше AgroDay писав, що витрати на закладення гектару енергетичної верби в середньому складають €1000.

В Україні енергетична верба в основному вирощується у Західній Україні через сприятливий клімат для цієї культури. Оскільки рослина любить воду, тому одним із чинників вибору місцевості для її вирощування має бути високий рівень ґрунтових вод.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.