Через нерівномірне відвантаження аграріями зернових, зокрема, у вихідні та святкові дні, Укрзалізниця (УЗ) недоотримає 500 млн грн доходів. Про це заявив керівник держкомпанії Євген Кравцов, передає Залізничний інформаційний портал.

«Попереду тривалі свята, й ми прагнемо, щоб вони не позначилися негативно на обсягах перевезення зернових. Закликаємо представників аграрного бізнесу навантажувати зерно безперервно в режимі 24/7 та рівномірно впродовж усього тижня, у тому числі й у вихідні», — сказав він.

Кравцов запевняє, що занепокоєння УЗ небезпідставні. Проаналізувавши ритмічність відвантажень, державний монополіст звернув увагу, що максимальний обсяг навантажень зерна забезпечується з вівторка до п’ятниці, мінімальний — з суботи до понеділка.

Зокрема, щотижня за час із суботи до понеділка навантажується на 235 вагонів на добу (приблизно  16 тис. т зерна) менше, ніж у період з вівторка до п’ятниці.

Як наслідок — щомісяця УЗ перевозить на 200 тис. т зерна менше, ніж могла б. В річному обчисленні залізниця втрачає близько 500 млн грн доходів на рік.

«Маємо виконати поставлені державою завдання з перевезення зернових, тому залишаємо за собою право в останню чергу здійснювати вивезення зерна з елеваторів, які не працюють за графіком 24/7», — додав Кравцов.

До слова, зі свого боку учасники зернового ринку теж висловлюють часті претензії до роботи Укрзалізниці. Це стосується недостачі зерновозів та локомотивів для транспортування сільгосппродукції. Крім того, останні реформи УЗ відрізали від інфраструктури майже 90% лінійних елеваторів. 

Раніше ми повідомляли, що на сьогодні проблеми з логістикою турбують потенційних агроінвесторів більше, ніж введений воєнний стан чи очікувані вибори.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...