Ovowebsitessuite Carousel 696x482

В Україні до кінця наступного року розраховують запустити біржу біопалива та біомаси. Про це в інтерв’ю agropolit розповів Георгій Гелетуха, голова Біоенергетичної асоціації України. 

За його словами, відповідний законопроект уже затверджено в Держенергоефективності й узгоджено з Мінрегіонрозвитком. Нині триває обговорення з Мінфіном, Мінекономіки та іншими профільними органами. 

«На початку 2019 року ми маємо шанс прийняти цей законопроект, а до кінця 2019 року вже має бути запущена біржа. Якщо прийняття закону затягнеться, а без нього просто неможливо здійснити запуск біржі, в цьому випадку запуск зсунеться на 2020 рік», — говорить Гелетуха.

Він додає, що після ухвалення закону протягом трьох місяців ще розроблятимуться підзаконні акти.

Розповідаючи про функціонування біржі, Гелетуха пояснює, що туди будуть «прив’язувати» тих учасників ринку, які матимуть сертифікат якості на біопаливо. Це тягне за собою додаткові витрати на лабораторні дослідження (щоби знати зольність, фракційність, склад цієї біомаси), але таким чином всі отримають значно цивілізованіший ринок, аніж сьогодні.

«Зараз, купуючи біомасу, ви купуєте кота в мішку: ціна може не відповідати якості тощо. Ми плануємо ввести кілька класів якості по трісці, по агробіомасі й, відповідно, ціна буде прив’язана до класу сировини», — пояснює голова асоціації.

Також він обіцяє, що буде введена відповідальність за постачання продукту. Якщо контракт укладено через біржу, а контрагент не виконує взятих на себе зобов’язань, біржа в режимі реального часу постачає біомасу, закриваючи «дірку», а потім через систему штрафів розбирається з порушником.