Російська Федерація розширила список фізичних та юридичних осіб з України, які потрапляють під обмежувальні санкції. Відповідну постанову під № 1300 підписав прем’єр-міністр країни Дмитро Медведєв.

Крім двох десятків аграрних підприємств і компаній, що переробляють сільгосппродукцію і обслуговуючих аграрну галузь, а також їх власників, тепер «антиукраїнський список» поповнили депутати-аграрії. Хоча раніше туди були визначені тільки деякі з них.

Серед останніх в оновленому постанові вважаються Леонід Козаченко, Іван Мірошниченко, Сергій Хлань, Ігор Бриченко, Анатолій Гіршфельд, Денис Омелянович, Вадим Івченко, Сергій Лабазюк, Олександр Бакуменко, Микола Кучер, Станіслав Березкін, Віталій Хомутиннік, Олег Кулініч, Олексій Мушак, Геннадій Бобов, Григорій Заболотний, Валентин Дідич, Петро Юрчишин, Василь Петьовка, Артем Вітко, Олег Дмитренко, Валерій Лунченко, Дмитро Добкін, Ярослав Едаков, Микола Люшняк, Андрій Кіт, Вадим Нестеренко.

Крім того, РФ вписала в новий список «Першу логістичну компанію».

[pdf-embedder url=”https://agroday.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/qSyVuMSGVf6rKgETIDlFSzvCgkRyvfZt.pdf”]

Санкції передбачають заморожування коштів, цінних паперів, майна, а також забороняють вивозити капітал з Росії.

Українські агрокомпанії запевняють, що на них подібні санкції особливо не позначаться — ні в економічному, ні в репутаційному плані. Торговельної діяльності з Росією агрохолдинги не ведуть.

Однак труднощі явно виникнуть у продуктових мереж, які закуповують або торгують товарами з РФ. Мова йде про FozzyGroup, що належить Володимиру Костельману і включає в себе мережі супермаркетів “Сільпо”, “Фора”, а також компанії “Епіцентр К” Олександра та Галини Герег, які володіють крім будівельних гіпермаркетів аграрним бізнесом. Та ж доля може очікувати мережу АТБ, що належить Геннадію Буткевичу.