Maxresdefault 696x392

Японська компанія Yanmar Agri, яка лише влітку вивела на ринок нову лінійку автономних тракторів, анонсувала запуск виробництва робота для посадки рисових плантацій.

Новий трактор з дизельним двигуном віддалено програмується і контролюється з доданого до нього водонепроникного 10-дюймового планшета. І може працювати в двох режимах, залежно від умов в полі та інших факторів, повідомляє newatlas.

У лінійному режимі він автоматично рухається рисовими полями по прямій лінії, при цьому бортовий водій вручну управляє транспортним засобом, розвертаючи його в кінці кожного ряду.

В автоматичному режимі машина може залишатися зовсім без управління, відпрацьовуючи повороти самостійно. Крім того, сам механізм, який висаджує розсаду, автоматично переміщається вгору і вниз в залежності від рівня ґрунту.

В транспортний засіб вбудований навігаційний модуль GNSS, який дає йому знати, що він знаходиться в межах рисового поля.

Робот проводить звичайну висадку рослин, тому якихось переваг для отримання більш високого врожаю немає. Але це зручно і швидко, кажуть розробники.

Вже з 1 лютого новий пристрій буде доступний на японському ринку. Вартість — від $35 тис. до $50 тис.