За рік буряк та морква в Україні подорожчали в 2,5 рази, цибуля — в 3,5. А білоголова капуста — у всі в 4 рази.

Найменше серед усіх овочів борщового набору подорожчала хіба що картопля. Її вартість на гуртових ринках складає 5-6 грн/кг, тоді як цінники на інші овочі сягають 10 грн/кг, пише «Інфо-Шувар». І це при тому, що порівняно з груднем минулого року ціни на картоплю теж виросли в два рази.

Аналітики говорять, що нинішні ціни є рекордними. Рік тому овочівники навіть не сподівались отримати стільки за свій врожай.

Найбільш суттєве подорожчання за останній час спостерігалося по буряку, він за три тижні додав відразу 25%. Сьогодні на гуртових ринках буряк можна купити по 10-11 грн/кг.

У другій половині грудня поступове подорожчання сспостерігалось і по білоголовій капусті з морковою. На гуртових майданчиках країни капуста зараз пропонується по 7,5-10 грн/кг, а морква коштує 8-10 грн/кг.

Ціни на цибулю протягом місяця неодноразово змінювалися в різних напрямках, але за підсумками грудня її вартість істотно не змінилась. Хоча сьогодні цибулю можна вважати найдорожчою позицією в українському овочевому «борщовому наборі». На гуртових ринках її пропонують по 10-14 грн/кг.

«Шувар» порівнює динаміку цін на українські овочі з польськими. Там ситуація вагомо відрізняється. Наприклад, картопля за рік подорожчала в півтора рази, і нині пропонується по €0,28-0,35/кг. Морква додала в ціні 70%, столовий буряк — всього 17%.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що на вартість овочів в Україні суттєво вплинуло зниження врожаю. Але схоже, це не єдиний і далеко не основний фактор. Фермерів і перекупників дуже надихнули високі ціни в кінці минулого сезону, тому виробники не поспішають продавати зібране, притримуючи його в очікуванні кращих цін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.