Антимонопольний комітет оштрафував «Укрспирт» на 33 млн грн за зловживання монопольним становищем. Про це на своєму Facebook повідомляє Юрій Терентьев, голова комітету.

Регулятор заявляє, що держпідприємство без об’єктивно виправданих причин завідомо встановлювало різні ціни на спирт етиловий ректифікований для різних покупців. Вони не залежали ні від обсягів закупівлі, ні від інших обґрунтованих критеріїв.

«Ціни встановлювалися на безсистемній основі. Їх аналіз показав відсутність кореляції з обсягами закупівлі при однакових інших умовах договорів», — пояснює Терентьев.

Також безсистемним АМКУ вважає надання знижок або їх скасування для окремих контрагентів. Окрім того, ціни на спирт були різними у різні періоди.

Отже, дії «Укрспирту» створювали преференційні умови для одних виробників лікеро-горілчаної продукції і дискримінаційні — для інших.

Нагадаємо, раніше Верховний суд скасував стягнення Державною фіскальною службою штрафу з «Укрспирту» у розмірі 174 млн грн. Ця сума перевищувала навіть вартість активів держпідприємства.

Компанія запевняла, що накладення такого штрафу приведе її до банкрутства, адже погасити нараховану фіскалами суму неможливо. Ситуацію вдалося вирішити після звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та інших посадовців.

До слова, чистий прибуток «Укрспирту» за результатами 2017 року склав 12 млн грн — це майже втричі менше, ніж сума виписаного штрафу. При цьому вироблено товарної продукції було на 1,9 млрд грн, що на 8% перевищило показник попереднього року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...