Ринок зерна належить і належатиме великим компаніям. Понад 70% українського збіжжя нині експортує ТОП-10 із них: «НІБУЛОН», «Кернел», «Луї Дрейфус», «COFCO», «Бунге», «АДМ», «Каргілл», «Гленкор» та ДПЗКУ. Про це з посиланням на Миколу Горбачьова, президента Української зернової асоціації, пише agro.guide.

Список із ТОП-20 компаній уже експортує 90% всього зерна, зазначає експерт.

За його словами, ці компанії впливають на ринок у всьому світі. Вони добре контролюють виробництво та внутрішнє споживання зерна. І працюють дуже ефективно.

Їх перелік із року в рік лишається незмінним, адже вхід в зернотрейдинговий бізнес потребує великих капіталовкладень.

«Один корабель ємністю 50 тис. т зерна коштує приблизно $10 млн. А ці компанії щодня возять по кілька таких кораблів», — наводить конкретні цифри Горбачьов.

До слова, цьогоріч Україна зібрала рекордний врожай зерна — понад 70 млн т. Разом з олійними вал перевищує 92 млн т.

Очікується, що експорт теж сягне раніше небачених об’ємів — 52,5 млн т. Для порівняння, останні 4 роки він знаходився на рівні 45 млн т. Питання стоїть лише за тим, чи справиться з такими обсягами «Укрзалізниця», яка перевозить в порти приблизно 70% всього збіжжя.

Нагадаємо, раніше AgroDay повідомляв, що аграрні інвестори більше бояться проблем з логістикою в Україні, ніж воєнного стану чи виборів.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.