Останні 5 років Україна нарощує імпорт мандаринів. Проте структура постачань за цей час суттєво змінилася. Основний постачальник цитрусових в передноворічний період – Туреччина – скоротила обсяги на 18%. Імпорт мандаринів із Грузії, зазвичай найдешевших, знизився майже в 1,5 рази. 

Натомість обсяги імпорту з Італії зросли в 1,5 рази. Вдвоє збільшився імпорт із Греції, повідомляє «Інфо-Шувар».

Один із операторів львівського оптово-роздрібного ринку пояснює, що європейські мандарини солодші, тому вони прийшлися українцям більше до смаку.

«Це, звичайно, виклик для імпортерів. Солодкі фрукти мають коротший термін реалізації. Але споживач готовий платити справедливу ціну за насичені смаки і ми мусимо підлаштовуватись під ці вимоги», — говорить він.

Загалом за рік Україна імпортує 135-145 тис. т мандаринів, близько 60% цього обсягу досі припадає на Туреччину.

Щодо цінової ситуації, то напередодні новорічних свят ціни на ці фрукти дещо знизилися. За останній тиждень мандарини подешевшали на 10% і пропонуються в мережах по 27-38 грн/кг. Це приблизно на 3% дорожче, ніж було у минулому році.

Не виключено, що, як і торік, відразу після новорічних свят цитрусові ще більше подешвшають.

Нагадаємо, раніше AgroDay повідомляв, що екзотичні фрукти вже вирощуються і в Україні. На Закарпатті фермерка успішно культивує в своїх теплицях мандарини, лимони та кумкват.

Окрім того, цитрусові вирощують у теплицях неподалік від Києва. Проте в даному випадку мова йде про зовсім незначні обсяги врожаю.