На ціни соняшнику та соняшникової олії тисне рекордний урожай. Але ще є потужні зовнішні фактори, які обмежують їх зростання. Про це на прес-сніданку в Українській зерновій асоціації розповіла Олена Нероба, радниця президента УЗА.

«По-перше, запаси та виробництво пальмової олії у світі надзвичайно високі. По-друге, Індонезія, один з провідних виробників, зняла експортні бар’єри, що суттєво знизило ціни на пальмову олію», — пояснює аналітик.

Інший фактор – збільшення запасів сої у світовому масштабі через перевиробництво в США та Латинській Америці. І паралельно з цим — зменшення імпорту сої Китаєм.

«Наразі по соняшниковій олії якихось позитивних сигналів немає», — говорить Нероба.

Окрім всього іншого є ще один важливий фактор, який впливає на ціну, що формується в Україні. Це ціни на нафту. І тут все дуже політизовано.

Нероба розповідає, що останні ринкові тренди свідчать про постійне зниження ціни на нафту. Це впливає на ринок олійних і кукурудзи, яка є сировиною для виробництва біоетанолу. Зараз аби зняти перенапруження на внутрішньому ринку США дозволили цілорічне виробництво біопалива.

Це допоможе переробити надлишок кукурудзи, підтримає локальних фермерів і знизить навантаження на бюджет США, який мав би компенсувати виробникам різницю, що вони недоотримали через зниження ціни.

Така стратегія могла би бути гарним прикладом і для України з точки зору збільшення переробки кукурудзи, вважає радник президента УЗА.

НАЖИВО! Цікаво та інформативно на зустрічі з журналістами✌️Про ключові виклики зернового бізнесу та важливі прогнози від УЗА.

Gepostet von УКРАЇНСЬКА ЗЕРНОВА АСОЦІАЦІЯ am Dienstag, 18. Dezember 2018

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.