Мінімальний валовий дохід фермера з гектара органічного саду складе €27 тис. Розрахунками поділилася Валентина Лановенко, консультант з експорту сільськогосподарської продукції, а також власник органічного «Розсадника сім’ї Лановенко», пише east-fruit.

За її словами, такий результат можна отримати при інтенсивній технології вирощування. У цьому випадку сад дає від 40-45 т/га врожайності. А середня ціна свіжого товарного яблука на експортному ринку становить €0,6-0,8 за кілограм.

Лановенко розповідає, що органічні яблука мають хороший попит, особливо в країнах Євросоюзу. Там їх вартість сягає 3,5-4 €/кг, а продажі зростають з кожним роком. Але фермери як виробники отримують всього 25-30% від роздрібної ціни. Це нормальна практика.

Високе споживання органічних яблук в ЄС є наслідком активного інвестування в маркетинг. Виробники пояснюють, наскільки корисний такий продукт і як він вирощується, каже Лановенко.

Також вагомий внесок у розвиток ринку дає кооперація фермерів. Наприклад, в Італії існує кооператив VOG. Сьогодні він налічує 13,5 тис. учасників і 600 га органічних насаджень. Щорічна продуктивність органічного саду кооперативу — 25 тис. т товарного яблука.

До речі, раніше ми писали, що закладка 10 гектарів органічного саду обійдеться в $200 тис., тобто приблизно $20 тис. у розрахунку на гектар. Найбільші витрати підуть на закупівлю посадкового матеріалу, спорудження опорної системи і встановлення зрошення.

При закладці органічного саду Лановенко радить особливу увагу приділити підбору сортів.

Наприклад, серед ТОП-7, вирощуваних в Європі, експерт виділяє Гала, Голден Делішес, Джонаголд, Елстар, Топаз, Бребурн і Пінова. Разом вони займають ¾ ринку органічних яблук.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.