Фермер Андрій Петков заклав у с. Броска Одеської області перший промисловий фісташковий сад. Площа насаджень склала 3,5 га, повідомляє golos.com.ua.

За його словами, в Україні є ентузіасти, які кілька років тому вже пробували висаджувати фісташкові дерева. Це стало справжнім новаторством, адже до нас зазвичай ввозять оброблені хімічним або термічним способом фісташки, які не здатні прорости.

Однак фермери почали завозити насіння з Узбекистану. Тепер фісташковим садам пророкують популярність, адже рослини морозостійкі й можуть витримувати температуру до -30 градусів за Цельсієм

Горіхи фісташок — одні з найдорожчих, їх продають по 400-500 грн/кг.

Петков розповідає, що землю під насадження взяв у довгострокову оренду. У червні висадив понад три тисячі саджанців. Теж вирощених із закупленого в Узбекистані насіння. Перші горішки очікує років через 6. Уже з десятого року кожне дерево зможе давати по 10 кг товарного врожаю.

Поки що фісташковий сад росте без поливу. Фермер хоче випробувати, як вестимуть себе дерева в місцевих кліматичних умовах. Він пояснює, що рослина пристосована до посухи і засоленості ґрунту, добре переносить коливання температури.

Свою плантацію Петков культивує мотоблоком. А для захисту молодих насаджень вносить хімічні фунгіциди та гербіциди. Від більш серйозних шкідників — зайців — натягнули захисну сітку.

До слова, ґрунт для фісташок має бути пухким та добре дренованим. Дерева саджають на відстані 8-10 метрів одне від одного і обов’язково — групами по кілька штук. Поміж ними можна садити інші рослини. Живе фісташкове дерево 1000 років.