Партію медового помело з Китаю, оброблену забороненим в Україні пестицидом ізокарбофосом, розкупили раніше, ніж дійшла справа до її вилучення.

Як повідомляє agravery, небезпечні цитрусові потрапили на прилавки Києва та Львова. Про токсичну партію дізналися лише тоді, коли надійшло повідомлення від RASFF — Європейської системи швидкого оповіщення про харчові продукти і корми. Справа в тому, що ця партія проходила через Нідерланди, звідти розповсюджувалася до інших країн ЄС та України.

Усього в роздрібні мережі потрапило 750 кг небезпечних фруктів. Проте з моменту поставки до повідомлення системи RASFF пройшло близько місяця, і скоріш за все їх давно розкупили.

Після інциденту мережі супермаркетів почали просити додаткові сертифікати якості на цей вид продукції та протоколи досліджень на наявність пестицидів. Окремі з них планують провести додаткові лабораторні дослідження. Проте подібні дії явно стали запізнілими.

Олександр Кравчук, заступник директора Інституту екогігієни і токсикології ім. Медведя, говорить, що ізокарбофос — дуже старий інсектицид. Він дійсно токсичний та заборонений до використання і в Україні, і в ЄС.

Сполука блокує ферменти в організмі людини, що призводить до гострого отруєння, а ще впливає на нервову систему, блокуючи передачу нервового імпульсу. При гострому отруєнні може наступити параліч.

У випадку токсичних фруктів мова про гостре отруєння може йти у випадку тривалого вживання, говорить Кравчук. Але і невеликі дози мають негативний вплив на організм.

До слова, ізокарбофос заборонений навіть у самому Китаї. Тому в цитрусових його явно не мало бути. Але схоже, що китайські виробники не завжди дотримуються правил.