Асоціація тваринників України звернулася до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням вплинути на ситуацію з контрабандою свинини на український ринок. Як повідомляють в асоціації, нелегальне ввезення відбувається через кордон із країнами Європейського союзу. Кількість таких «сірих» закупівель системно зростає.

«На ці факти скаржаться сільськогосподарські виробники свинини з різних регіонів України, їм складно конкурувати в недоброчесних умовах», — коментує Ірина Паламар, голова асоціації.

Вона звертається до ст. 201 Кримінального кодексу, за якою переміщення товарів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, тобто контрабанда, є злочином.

І додає, що наявність та ріст обсягів нелегальної свинини несе для вітчизняного ринку низку ризиків. Бюджет недоотримує митних платежів та податків від реалізації продукції. Знижується інвестиційна привабливість свинарської галузі, бо собівартість законно виробленої свинини вища за ту, що має контрабандна.

Окрім того, нелегальне м’ясо уникає прикордонного ветеринарно-санітарного контролю. Отже якість такої продукції – сумнівна і несе ризики для здоров’я споживачів.

Інша загроза полягає в тому, що низка європейських країн мають проблему з африканською чумою свиней, і через м’ясо може заноситися вірус на територію України, більшати кількість спалахів.

До слова, офіційно за 11 місяців 2018 р. в Україну імпортовано 26,4 тис. т свинини сукупною вартістю $48 млн. За прогнозами Асоціації свинарів, до кінця року цей показник може впритул наблизитись до обсягів імпорту м’яса свиней у 2014-му, коли до України надійшло майже 31 тис. т м’яса.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.