2019 12 06 Agroprice 900h100 208972 Mzy0gh5m
Мова

Сила росту: імпорт насіння кукурудзи упав на чверть, соняшнику – виріс

Podsolnechnik Taurus Gibrid Semena5 696x522
Фото: agroexp.com.ua

При потребі насіння соняшнику в 25-26 тис. т цього року уже 25 тис. т імпортовано — на 0,2 тис. т більше, ніж торік. Імпорт озимого ріпаку з Іспанії, Франції, Німеччини та Португалії склав за неповний 2018-й майже 6 тис. т проти торішніх 6,5 тис. т. Про це у своєму блозі на iAgro розповідає Сюзанна Григоренко, виконавчий директор Насіннєвої асоціації України.

Інакша тенденція сформувалася по імпорту насіння кукурудзи. За 2017 рік його було імпортовано 35,5 тис. т, а в 2018-му – лише 27 тис. т.

«Зниження пов’язано з тим, що великі міжнародні компанії відкрили в Україні заводи, які націлені на випуск насіння кукурудзи», — пояснює Григоренко.

А от про експорт українського насіння говорити не доводиться. За неповний 2018-й він склав лише 4 тис. т. Поставки відбуваються до Молдови, Грузії та Білорусі, говорить експерт.

Вона вважає, що суттєво збільшитися експортний потенціал може після визнання Євросоюзом української системи сертифікації.

Також Григоренко застерігає, що в Україні існує так званий «сірий» ринок насіння. Він оцінюється в 25-30% і формується передусім у сегментах, де зростає попит. Наприклад, частка соняшнику у товарних посівах стає більшою, отже – зростає і кількість насіння, яке має непідтверджене походження.

Загалом у 2019 році ринок насіння залежатиме від того, як аграрії сформують свою структуру посівів, зазначає Григоренко. Дефіциту насіння вона не очікує, а цінова політика буде стабільною.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні розширили коло осіб, які можуть отримати бюджетну компенсації при купівлі насіння вітчизняної селекції.

загрузка...