Роздрібні ціни на часник в Україні з початку грудня виросли на 40%. Пропозиція українського товару знижується в рази, пише kurkul. В деяких регіонах ціни зростають на 3-5-8% щотижня.

Можливості зберігання часнику в Україні обмежені. В тому числі, це зумовлює сортовий склад і технології виробництва — отриманий врожай не відповідає вимогам для тривалого зберігання.

Імпортний часник практично не зникає з полиць весь рік. Проте імпортери активізуються саме в осінній сезон, щоб, враховуючи довгу логістику, в зимовий період активно проводити реалізацію.

Тим часом цінники в супермаркетах уже досягли максимальних 54-58 грн/кг.

За даними «Інфо-Шувар», гуртові ціни на вітчизняний часник на львівському оптово-роздрібному ринку зараз зафіксовані на середньому рівні 27,5 грн/кг, але верхня межа сягає і всіх 40 грн. Імпортний часник оптом пропонують від 37 до 45 грн/кг.

На київському ринку «Столичний» ціни на вітчизняний врожай сягають 50 грн/кг.

До слова, на світовому ринку пропозиція часнику зараз є більш ніж достатньою, навіть незважаючи на зниження виробництва в Китаї. На зберігання було закладено досить великі обсяги продукції.

Водночас трейдери говорять, що зараз попит на ринку часнику стагнує. Немає оптимістичних очікувань і на початок 2019-го. Чи не єдиним виходом учасники ринку вважають розвиток переробки часнику.