Фото: agropolit.com

23 млн грн боргу, 15 тис. ошуканих селян Житомирщини і Хмельниччини та порожні балачки замість розрахунків — саме так виглядає історія Першого національного виробничого кооперативу, заснованого бізнесменом і за сумісництвом депутатом обласної ради Хмельницького Андрієм Гордійчуком.

«Ми вже чекаємо півроку, і не знаємо, на що сподіватися. Говорять, що все відтягують суди і грошей не віддають», — розповіла «СтопКор» одна із селянок.

Колись місцеві жителі купилися на обіцянки про гарний заробіток і стали членами Першого національного виробничого кооперативу, бо там пропонували найвищу ціну за молоко. Декілька місяців поспіль селяни здавали молоко, сподіваючись на гарний прибуток. А рахувати довелося самі збитки.

«По 24 травня ми здавали молоко до кооперативу. За три місяці з нами не розрахувалися», — говорять колишні члени кооперативу.

На додаток змінилася і позиція керівництва кооперативу. Якщо раніше хоча б годували обіцянками розплатитися, то тепер взагалі не хочуть розмовляти. Менеджери на дзвінки не відповідають.

Офіс кооперативу знаходиться в Шепетівці. Зараз там зачинено. Розповідають, що шукати когось із кооперативу марно, вже декілька місяців на роботу ніхто не приходить.

Сам Андрій Гордійчук вдає, ніби жодного відношення до молочної махінації не має: людям нічого не пояснює, а запитань журналістів уникає. Як і відповідальності за свої дії.

З історії компанії зрозуміло – на підприємстві неабияка плинність керівників: прізвища змінюються двічі на рік. Також у компанії є податковий борг – майже 7 млн грн.

Дивна зміна відбулась і з кінцевим бенефіціаром. Щойно перестали розраховуватися за молоко, і ця історія набула розголосу, кооператив взагалі змінив власника. Замість Гордійчука тепер він нібито належить Оксані Олександрівні Антипчук. Але про неї селяни ніколи не чули і самої Антипчук не бачили.

Тим часом сам кооператив звинувачує в усьому Староконстянтинівський молочний завод. Мовляв, це він не розрахувався за молоко, яке кооператив йому здавав. Проте селян ці аргументи не переконують.

Тобто кооператив був створений виключно для того, аби нажитися на селянах. Як виглядає фінансова піраміда кооперативу та продовження історії дивіться у відео.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.