Азійські імпортери шукають в Україні постачальників якісних яблук. Нові запити надходять практично щодня, повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА).

«Більшість із них просять нас допомогти з контактами українських виробників і скаржаться, що їм досить складно знайти партнерів, які запропонують необхідний обсяг яблук певного сорту та належної якості», – каже головний аналітик асоціації Тетяна Смірнова.

Санил Сачджев, представник одного з найбільших індійських імпортерів «Aayush Impex», розповідає, що теж спіткнувся з проблемою якості. Він тривалий час шукає постачальників з України, і навіть знайшов кілька компаній, здатних запропонувати яблука найвищої якості та належне пакування.

«Проте, більшість їхнього врожаю вже законтрактовано. Продовжуємо пошуки», — говорить імпортер.

Сачджев хоче бути впевненим, що українське яблуко зможе витримати транспортування на досить далеку відстань. Термін доставки фруктів до Індії може тривати 60 днів, тому вимоги до якості є досить високими.

Експерти погоджуються, що нестача якісних яблук в Україні дійсно має місце.

«Яблука експортної якості може запропонувати досить невелика кількість господарств», — говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО.

І цей обсяг активно контрактується для поставок за кордон. Вже зараз імпорт активно нарощують Сінгапур і ОАЕ. А тим часом перші партії прямують до Сенегалу, Камеруну та Індонезії. 

Нагадаємо, раніше AgroDay повідомляв, що фітосанітарні органи Індії дозволили імпорт українських яблук. Очікується, що ця країна зможе замінити втрачений російський ринок збуту.