Зламані кістки і незліченні травми – це сувора реальність для дрібної і великої рогатої худоби, яку тижнями тримають у тісних загонах морських суден, пише The Guardian.

Саме таким чином щороку перевозяться сотні тисяч живих тварин з Австралії в Європу і на Близький Схід.

Один тільки Ізраїль цьогоріч імпортує 114 тис. голів худоби з Австралії і понад 570 тис. голів дрібної і великої рогатої худоби з Європи.

Хоча ці цифри нижчі, ніж у попередньому році, в цілому імпорт у часовому вимірі зростає. Для порівняння, ще в 2012 р. він становив десь 200 тис. голів.

Фотожурналіст Джо-Енн Макартур відправився в ізраїльський порт Хайфа, щоб зняти австралійські судна, які доставляють сюди тварин.

Він провів тиждень, спостерігаючи за рухом в порту і таки дочекався один з човнів, який перевозив 22 тис. тварин.

Коли Макартур дізнався про прибуття судна, він орендував яхту, щоб зустріти його ще в морі. І зміг сфотографувати тварин на відстані.

Фотограф розповідає, що побачене дуже вразило його. Вже здалеку можна було відчути запах худоби. А майже в кожному вікні було видно тварин, які намагалися отримати доступ до свіжого повітря.

Судно у воді трималося нестійко, і тварини не могли з цим звикнутися. Вони падали, травмувалися і були покриті відходами своєї ж життєдіяльності.

Але коли вівці і корови прибувають в порт, на цьому їх муки не закінчуються, говорить фотожурналіст.

Звідти тварин вивантажують на вантажівки. Це може зайняти 12, а то і 16 годин. Потім їх везуть по пересіченій місцевості.

«Я годинами тягнувся за вантажівками до відгодівельних майданчиків біля Ейлата для поселення їх на карантин. Всюди стояв пісок, а тварини дуже млявими», — розповідає він.

Такі майданчики часто розташовують в пустелі. Іноді тварини там і вмирають, а їх трупи залишаються лежати десятиліттями. 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.