Антимонопольний комітет України оштрафував відразу три компанії за введення в оману споживача внаслідок невиправданого використання на продукції позначки «whiskey».

Як повідомляється на сайті регулятора, під санкції потрапили «Буассон Еліт» Бельведер Груп», «Горобина» і «ТД Ресурс».

Першу оштрафовано на 260 тис. грн. В АМКУ дійшли висновку, що використання позначки «whiskey» на етикетці міцного алкогольного напою «The Glen Morris» є порушенням та суперечить ст. 15-1 закону «Про захист від недобросовісної конкуренції».

«Горобину» оштрафовано на 29 тис. грн та ще на 42 тис. грн накладено штрафу на «ТД Ресурс» за використання тої ж позначки на етикетці алкогольного напою «Настоянка зі смаком віскі» «Jonni Joker».

Зазначимо, що віднедавна поняття «віскі» в Україні визначено на законодавчому рівні. Відповідний закон днями був оприлюднений на сайті парламенту, а також у газеті «Голос України».

Документ встановлює, що віскі — це алкогольний напій, міцністю від 35 до 45 відсотків об’ємних одиниць з характерним ароматом, виготовлений за коньячною технологією з витриманого в обвуглених всередині дубових бочках (ємностях з обвугленою дубовою клепкою) зернового дистиляту.