Українські яблука активно просуваються на нові ринки. За останній місяць список експортних напрямків поповнили країни Субсахарської Африки — Сенегал і Камерун, передає east-fruit.

Аналітики пояснюють, що ціни в цих країнах дуже високі. Яблука там стають модним продуктом, їх хочуть купувати. Але дозволити це можуть собі тільки багаті люди, тому вимоги до якості теж високі.

При цьому поставки українських яблук у вказаних напрямках є дуже конкурентними за ціною і за якістю.

Також пробний контейнер яблук українські садівники відправили в Індонезію. Це один з найбільш швидкозростаючих імпортерів цих фруктів у світі.

«Ця поставка є показовою, оскільки для її здійснення індонезійським імпортерам необхідно було запитувати спеціальну квоту. У найближчі дні контейнер буде отриманий покупцем, і в разі відсутності претензій до якості, Асоціація імпортерів фруктів Індонезії запросить для України велику квоту на імпорт яблука», — інформує видання.

Варто відзначити, що ринок Індонезії – неймовірно величезний. У минулому році країна купила понад 340 тис. т яблук походженням в основному з Китаю. Преміальні яблука туди поставляє США. Деякі обсяги ввозить ПАР, Нова Зеландія, Австралія та Аргентина.

Також раніше повідомлялося, що закупівлі українських яблук після перших успішних поставок нарощують Сінгапур і ОАЕ.

Пробні три контейнери в Сінгапур прибули в листопаді. Імпортерів настільки вразила якість української продукції, що вони прийняли рішення продовжити співпрацю.

За оцінками експертів, вже в цьому сезоні Сінгапур міг би купити понад 500 т українських яблук. Ще близько тисячі тонн можуть імпортувати ОАЕ.