Україна наступного року не зможе законно здійснювати вилов біоресурсів в Азовському морі. Про це з посиланням на інформацію Державного агентства рибного господарства передає «Укрінформ».

Чиновники зазначають, що саме такими наслідками загрожує відсутність Протоколу українсько-російської комісії з питань рибальства щодо розподілу квот на вилов риби на 2019 рік.

Поточна ситуація в Азові загрожує посиленням тиску на українських рибалок, втрати акваторії активного промислу і як наслідок — падіння загального вилову водних біоресурсів.

Держрибагентство запевняє, що вживають необхідних засобів для захисту українських рибалок. Звісно, у межах своєї компетенції. Разом з центральними органами влади здійснюється пошук механізму створення правових умов для законного промислу в Азові. Проте поки що ситуація лишається невирішеною.

До слова, наразі промисел в Азовському морі здійснює 91 суб’єкт господарювання. Загалом вони мають 800 суден та човнів різної довжини.

В період від початку морського конфлікту з Росією (26 листопада) до 7 грудня в Азові виловлено 920 т продукції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що запаси рибних ресурсів в Азовському морі все слабшають. За інформацією НДІ «Держводекологія», із дикої риби там лишився хіба що свій бичок. Але і з ним катастрофа, нині рибалки виловлюють навіть малорозмірну рибу, що заборонено на законодавчому рівні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.