На світовому ринку продовжує дешевшати сир. Причому така тенденція спостерігається у всіх основних виробничих регіонах, передає «Інфагро».

Багато хто йде на зменшення ціни через активне виробництво. Воно не підкріплене належним попитом і продукт просто накопичується на складах. Як, наприклад, це відбувається зараз в Європі і Океанії.

Уже в кінці листопада Гауда/Едам пропонувався по 3350-3600 $/т, Чеддер подешевшав ще помітніш — до 3550-3650 $/т. Для порівняння, ще в середині місяця Гауда/Едам продавалися по 3450-3650 $/ т, Чеддер — 3650-3750 $/т.

У США ринок також на спаді. Пропозиція товару перевищує попит, незважаючи на активні продажі, що спостерігалися напередодні Дня подяки. Зовнішні продажі не можна назвати слабкими, тому можливо, спад цін найближчим часом вдасться призупинити, відзначають експерти.

Разом з тим, поки на світовому ринку попит на сир падає, українці все більше налягають на імпортний продукт. За даними Державної фіскальної служби, за січень-листопад 2018 р. ввезення сиру в Україну перевищило 12 тис. т. Це на 38% більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

У грошовому виразі імпорт зріс на всі 44%, до $58,9 млн.

І це при тому, що останнім часом в Україні спостерігається зростання виробництва і власного сиру. За останні три квартали сичужного продукту вироблено 59 тис. т або на 2% більше до минулого року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.