Узбекистан поступово починає оформлювати українські товари, які були заблоковані для імпорту в країну. Про це повідомляє НАЦУ «Укрцукор».

За даними асоціації, основний покупець перестав приймати цукор, солодощі та інші вантажі з України ще з середини листопада.

Раптова зупинка експорту призвела до зриву контрактів. Вирішити ситуацію вдалося лише після втручання Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міністерства аграрної політики і продовольства.

«Станом на сьогодні ми маємо підтвердження від цукрових компаній та заводів, що процес розмитнення розпочався і сподіваємося на подальше «потепління» торговельних відносин. Адже навіть з урахуванням всіх труднощів, 47% від всього об’єму експорту цукру за листопад було поставлено саме до Узбекистану», — коментує Руслана Бутило, заступник голови правління «Укрцукор».

До слова, зараз експорт з України до Узбекистану більш ніж втричі перевищує імпорт узбецьких товарів у зворотному напрямку.

Цей факт особливо стурбував узбеків після повідомлень в пресі про проведення комісією України з міжнародної торгівлі розслідування порушень закону “Про захист національного товаровиробника від субсидованого імпорту”.

Як наслідок, узбеки вирішили, що настав сприятливий момент для обмеження ввезення цукру: на багатьох національних ринках в поточному сезоні очікується його профіцит, а Узбекистан — якраз перспективний ринок збуту солодкого продукту.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.