Quot Quot

30 листопада в рамках розслідування кримінальної справи за фактом шахрайських дій власників «Росток-Холдингу» Харківський районний суд передав заарештовані корпоративні права та нерухомість підприємств агрохолдингу в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА). Про це повідомив адвокат Михайло Величкович, який представляє інтереси потерпілої сторони.

Величкович зазначив: «Рішення суду вступило в законну силу і оскарженню не підлягає. У зв’язку з тим, що в управління Національному агентству передано 100% корпоративних прав «Росток-Холдинг», це означає, що будь-які дії з відчуження будь-якого майна «Росток-Холдинг», в тому числі і зерна, можуть здійснюватися лише за згодою Національного агентства».

[pdf-embedder url=”https://agroday.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/ARMA-korprava-1-1.pdf” title=”АРМА-корправа-1-1″]

 

[pdf-embedder url=”https://agroday.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/ARMA-neruhomist-1-1.pdf” title=”АРМА-нерухомість-1-1″]

Він нагадав, що раніше Харківський апеляційний суд визнав законним сам арешт корпоративних прав і нерухомості «Росток-Холдингу». Все зерно, що знаходиться на елеваторах «Росток-Холдинг», заарештовано, вилучено та передано на відповідальне зберігання елеваторам холдингу в рамках проведених правоохоронними органами слідчих дій.

«Незважаючи на цей факт, керівництво «Росток-Холдингу» продовжує вчиняти незаконні дії з вивезення арештованого та вилученого зерна з елеваторів, що є розкраданням арештованого майна, за яке передбачена кримінальна відповідальність за ст. 388 КК України. Співучасниками цих злочинних дій є працівники елеваторів, водії зерновозів і покупці такого зерна», — сказав М. Величкович.

Як пояснив юрист фірми Kinstellar Костянтин Лікарчук, «Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, має достатні повноваження щодо ініціювання притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних і винних у розкраданні арештованого майна».

І далі додав: «Треба розуміти, що з моменту передачі майна Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, дії керівництва «Росток-Холдинг» по вивезенню арештованого майна можуть бути розцінені як розкрадання власності, що знаходиться у володінні держави».

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, створено після подій 2014 року в кооперації з Європейським союзом як центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом.

Національне агентство діє на підставі Закону України «Про Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів», стаття 19 якого передбачає, що Національне агентство здійснює діяльність щодо володіння, користування та/або розпорядження заарештованими активами, спрямовану на забезпечення збереження арештованих активів, їх економічної вартості шляхом передачі їх в управління чи реалізації.